

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | -100 V |
| Length | 3.05 mm |
| Width | 1.4 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | PNP |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 150 MHz |
| Number of Elements | 1 |
| Current Rating | -3 A |
| Max Power Dissipation | 1.56 W |
| Power Dissipation | 1.56 W |
| Max Collector Current | 3 A |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 100 V |
| Transition Frequency | 150 MHz |
| Element Configuration | Single |
| Max Frequency | 150 MHz |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 100 V |
| Max Breakdown Voltage | 100 V |
| Gain Bandwidth Product | 150 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 130 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | -135 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 7 V |
| Schedule B | 8541290080 |
| Max Cutoff Collector Current | 20 nA |
| Transistor Type | PNP |
Stock: 34929
Distributors
pcbx
Unit Price$0.75747
Ext.Price$0.75747
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.75747 | $0.75747 |
| 10 | $0.47620 | $4.76200 |
| 25 | $0.41438 | $10.35950 |
| 50 | $0.36058 | $18.02900 |
| 100 | $0.31376 | $31.37600 |
| 300 | $0.27650 | $82.95000 |
| 500 | $0.24366 | $121.83000 |
| 1000 | $0.22143 | $221.43000 |
| 3000 | $0.19236 | $577.08000 |
| 5000 | $0.16414 | $820.70000 |
